Vyměňte váš starý kotel za ekologický zdroj tepla

Splněním podmínek pro získání kotlíkové dotace můžete začít s realizací projektu a ušetřit na nákupu tepelného čerpadla až 120.000,-Kč! 

Kompletní vyřízení dotace

Už při prvním kontaktu vám dokážeme sdělit, jestli na dotaci máte nárok. Pak vám vysvětlíme další postup a zašleme přehled toho, na co nesmíte zapomenout. Ať už se jedná o samotné podání žádosti, komunikaci s úřady nebo závěrečnou zprávu k proplacení dotace, vše vyřídíme za vás. 


Co vše je k dotaci potřeba?

Nový zdroj tepla
  • tepelné čerpadlo - všechna naše tepelná čerpadla jsou zaregistrována v seznamu výrobků SVT pro dotaci
  • Dotace se vztahuje pouze na výměnu zastaralých kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním s emisní třídou 0,1 a 2. Další podmínkou je umístění nového zdroje tepla do rodinného domu určeného k bydlení (ne například na chatu).

Žádost o dotaci
Přípravu žádosti a potřebných podkladů zajistíme ve spolupráci s vámi. Žádosti budou kraji přijímány asi jeden měsíc po vyhlášení kotlíkové dotace. Kdy konkrétně budou žádosti přijímány průběžně sledujeme.

Kvalifikovaný topenář
Jsme profesionálové s Osvědčením o profesní kvalifikaci.

Dokumentace - nejdůležitější je fotodokumentace stávajícího kotle a poté nového zdroje vytápění. Vše ostatní vyřídíme ve spolupráci s vámi.

Výše dotace

V rámci kotlíkové dotace můžete uplatnit až 80 % způsobilých výdajů v případě, že je instalováno tepelné čerpadlo, nejvýše však 120 000 Kč. Některé kraje dávají i malé bonusy navíc, ale ne všechny.